• Dzisiaj jest 20 czerwca 2019 r.
  • Jest to 170 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 195 dni.
  • Cytat dnia
  • "Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
  • Paulo Coelho

Dodany: 2011-06-10 13:38:59

Jak dbać o kociakaMałe kociaki to jak twierdzi weterynarz gdańsk czysta radość, która powoduje, że wielu osób jest zdecydowanych na zakup właśnie tych zwierzątek. Puszyste, słodkie, miauczące kulki to idealny przyjaciel małego dziecka.

 

Posiadanie czworonoga uczy dbania o żywe stworzenie, odpowiedzialności i systematyczności. By kotek poczuł, że jest naszym ulubieńcem trzeba o niego odpowiednio zadbać. Jak uważa weterynarz gdańsk to powinniśmy codziennie sprawdzać stan jego uszu i oczu, sprawdzać czy nie łapie pcheł, pielęgnować odpowiednio sierść. By taka była należy ją dokładnie szczotkować najlepiej szczotką z naturalnego włosia. Jak każde zwierzę, również kot często się brudzi dlatego kąpiel jest bardzo ważna.

 

Po umyciu zwierzaka, trzeba go osuszyć i dokładnie rozczesać sierść by nie zrobiły się kołtuny. Co jakiś czas warto wybrać się naszym pupilem do weterynarza, który sprawdzi czy zwierzak na nic nie choruje, zaszczepi go i usunie kamień nazębny. Najważniejszym jednak elementem jest nie odstawianie kociaka w kąt i traktowania go jak zabawkę ponieważ jak każda żywa istota potrzebuje naszego zainteresowania. Oczywiście w razie chęci dowiedzenia się czegoś więcej o kociakach to musimy udać się do kogoś takiego jak weterynarz gdańsk, który to przybliży nam wszystkie tematy związane z kotami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak dbać o kociaka
Nick: